Autor: Administrator Dnia: piątek, Maj 26 th, 2017 · Kategoria:

26 maja uczniowie klasy Ia mieli niewątpliwą przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z Tomaszem Samojlikiem – pracownikiem naukowym Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży, a jednocześnie autorem komiksów i książek dla dzieci popularyzujących wiedzę o przyrodzie.

W czasie spotkania  Pan Tomasz Samojlik zapoznał czytelników z nowymi książkami  oraz postaciami nad którymi obecnie pracuje.

Opowieść o bohaterach komiksów przeplatana prezentacją slajdów i wybranych książek przykuła uwagę dzieci. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu różnych zwierząt, m. in. żubrzyka Pompika i jego rodziny, ryjówki Dobrzyka czy wilka Ambarasa.

Aby przygotować dzieci do spotkania, wcześniej  odbyły się lekcje w Miejsko – Powiatowej Bibliotece, w czasie których Pani Ela Muracka przybliżyła uczniom postać pisarza i jego twórczość.  Wypożyczyliśmy książki i komiksy z biblioteki.

Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym ,,W Puszczy Białowieskiej”, w którym sześcioro  uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł laureata:
Natalia Laskowska, Sara Łucarz, Nadia Siekierska, Lena Szmaglińska, Julia Szczodrowska, Maria Szewliakow, Franciszek Kuciński.

Gratulujemy!! 🙂

Zdjęcia z zajęć: http://sp.spoleczne.net/galeria/spotkanie-uczniow-klasy-ia-z-tomaszem-samojlikiem/