Autor: Andrzej Dnia: czwartek, Listopad 16 th, 2017 · Kategoria:

AKCJA ZBIERANIA KARMY I AKCESORIÓW DLA ZWIERZĄT BEZDOMNYCH Z PRZECHOWALNI NA MIŁOSNEJ ZAKOŃCZONA!

„Ratując jednego psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa”

 „Dom bez zwierzęcia jest tylko zwykłym mieszkaniem”

 Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies… Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata… Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” – George G. Vest

 Przez cały październik uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji, która stała się już tradycją i która co roku kończy się sukcesem. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów ( a może kilkaset) karmy dla psów i kotów w postaci puszek, mniejszych lub większych opakowań, saszetek a także kuwety, posłania, siedziska, koce, zabawki.

13 listopada p.Joanna Golder i p.Agnieszka Rentflejsz z pomocą uczniów klasy 6 zebrały wszystkie  podarowane  rzeczy i zawiozły do Przechowalni na Miłosnej.

Jakiż  wniosek płynie po przeprowadzonej akcji? Otóż taki, że nasi uczniowie kochają zwierzęta, nie tylko swoje domowe, o których chętnie opowiadają na lekcjach przyrody i nie tylko, ale także rozumieją cel organizowania akcji wspierających zwierzęta bezdomne. Empatia, współczucie, chęć niesienia pomocy to cechy, które kształtowane są w młodym człowieku od urodzenia, a osobami odpowiedzialnymi za to są zdecydowanie rodzice.

Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w zbiórkę karmy za wspieranie swoich dzieci, za pokazywanie im mądrych postaw, za zrozumienie i współpracę.

Zbiórka karmy jest działaniem, które uwrażliwia dzieci  na potrzeby zwierząt, uczy mądrej pomocy i jest ogromnym wsparciem dla Przechowalni na Miłosnej.