Autor: Andrzej Dnia: poniedziałek, Marzec 26 th, 2018 · Kategoria:

Siedemnastego marca w naszej szkole było tłoczno i gwarno. Tego dnia bowiem zorganizowaliśmy DNI OTWARTE.
Przybyłych gości witały pani Sandra i pani Monika, które opowiadały m.in. o czekających atrakcjach, przygotowanych w kolejnych częściach szkoły.

Ozoboty
Sala nr 5 gościła wszystkich zainteresowanych ozobotami. A co to takiego? Ozoboty to bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Za pomocą kolorowych kodów, umieszczonych na kartce, dzieci programowały zadania, które wykonywały te sprytne urządzenia. Dzięki temu roboty mogły poruszać się po wyznaczonych trasach.

Zajęcia plastyczne
W sali nr 2 dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Wykonywały koszyczki wielkanocne – wycinały, naklejały, kolorowały – ozdabiały. Dobrze się bawiły i przy okazji, poprzez różnorodną aktywność, rozwijały zdolności manualne.

Masa solna i kreatywne zabawki
W sali nr 3 nasi milusińscy bawili się masą plastyczną oraz przygotowywali zabawki z balonika, mąki i wody.W ten sposób powstały piękne zwierzątka oraz urocze „gniotki”.Te ciekawe zajęcia rozwijały motorykę małą.

Kawiarenka
Tu przy filiżance kawy lub herbaty, w miłej atmosferze, rodzice mogli zapoznać się z interesującą ofertą naszej placówki oraz zadać pytania, na które odpowiadała wicedyrektor szkoły – p. Anna Głogowska – Firlej.

Eksperymenty, mikroskop i …, czyli chemia, biologia i fizyka w pigułce.
Sala nr 6 obfitowała w naukowe ciekawostki. Odwiedzający mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty z użyciem prostych i bezpiecznych odczynników.Podziwiali barwy, powstałe dzięki zachodzącym reakcjom, gazy itp.Kierowali robotem, który poruszał się, wykorzystując zasadę przepływu cieczy.Przygotowywali samodzielnie preparaty biologiczne i obserwowali je w obiektywie mikroskopu.Mali chemicy, biolodzy i fizycy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się ciekawym zjawiskom, eksperymentowali, próbowali swych sił jako naukowcy.Mogli zobaczyć, jak ciekawie wygląda nauka w późniejszych etapach edukacyjnych naszej placówki.To małe laboratorium zostało przygotowane przez przedstawicieli naszych szkół – uczniów gimnazjum i liceum, pod czujnym okiem nauczycieli.

Języki obce
W tej sali na dzieci czekały wesołe zabawy z językiem angielskim, francuskim i niemieckim. Kolorowanki, pierwsze słowa, piosenki umilały czas spotkania.

Zajęcia komputerowe
Nasi goście korzystali z wielu proponowanych aktywności: odnajdywali drogę w gąszczu ulic labiryntu, zwyciężali w grach zręcznościowych i logicznych, kolorowali, uczyli się – bawiąc.

Sala gimnastyczna
Wesołe zabawy sportowe, konkurencje, gimnastyka wypełniały czas maluszków zgromadzonych na sali gimnastycznej.

Wszystkie twarze uśmiechnięte i zadowolone. Czas spędzony w naszej szkole pozostanie w pamięci jako bardzo ciekawy i ekscytujący

Link do galerii zdjęć: http://sp.spoleczne.net/galeria/dni-otwarte/ ‎