Autor: Andrzej Dnia: wtorek, Styczeń 15 th, 2019 · Kategoria:

Uczestnicy koła matematycznego klas 6. SSP biorą udział w projekcie edukacyjnym “Hands on ICT” realizowanym w porozumieniu 13 szkół z: Polski, Mołdawii, Albanii, Macedonii, Włoch, Chorwacji i Rumunii. Działania projektu obejmują tworzenie zadań, łamigłówek, wymianę doświadczeń, usprawnianie umiejętności matematycznych i językowych. Nazwa projektu nawiązuje do tego, że poprzez zastosowanie technologii informatycznych oraz zaplecza komputerowego możemy tworzyć, uczyć się, poznawać kulturę i metody pracy dydaktycznej w wielu miejscach na Świecie.

Działania projektu dotyczyły jak dotychczas wykonania logo projektu – efekty pracy uczniów naszej klasy w poniższej galerii. Nasza grupa kooperuje z grupą Mołdawską, stąd nawiązania w logotypach do flagi tego kraju.

Kolejne działania, które już rozpoczynamy, to przygotowanie zadań w formie łamigłówek, przetłumaczenie ich na język angielski i przekazanie grupie z Mołdawii do rozwiązania. My także dostaniemy zadania, już czekamy z ciekawością, co dla nas wymyślą uczniowie z innych krajów.

Link do galerii: http://sp.spoleczne.net/galeria/projekt-edukacyj…ing-hands-on-ict/