Autor: Andrzej Dnia: sobota, Czerwiec 08 th, 2019 · Kategoria: ,

 

W dniach 28,29,30 maja miały miejsce wydarzenia prozdrowotne.

Konkurs na najzdrowszą i najoryginalniejszą kanapkę cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas 4-8. Pomysły na smakowitą przekąskę były arcyciekawe, tak bardzo, że wszystkim dzieciom „leciała ślinka”. Wyglądały wspaniale, ale przede wszystkim zaskakiwały dużymi walorami zdrowotnymi. Wykonane od początku do końca własnoręcznie przez ucznia z pomocą rodzica (łącznie z własnym chlebkiem i smarowidłem – np. kanapka Nadii Sudoł zawierała pesto z pokrzywy!). Byłoby dobrze gdybyśmy jedli tylko zdrowe potrawy, odkładając na bok chipsy, za słodkie napoje, słodycze….

A kto wygrał? Czyja kanapka była naj,naj,naj? Niestety, wszystkie były najzdrowsze i najbardziej oryginalne….czyli wszystkie zajęły 1 miejsce.

Konkurs wiedzy o zdrowiu „ Zdrowo i sportowo” zmotywował uczniów klas 4-8 i 3 gimnazjum do rozwiązania testu pytań zamkniętych. W kategorii klas 4-6 najlepiej wypadli uczniowie klas 4 -tych , oto klasyfikacja :

 

  1. miejsce – Michał Chojnacki

2.miejsce – Łukasz Serafin

3 miejsce – Hanna Cybulska, Marcel Falkowski, Julia Ordon

 

W kategorii klas 7-8- 3 gimnazjum najlepiej wypadli uczniowie :

 

  1. miejsce – Natalia Rogala, Julia Maciąg

2.miejsce – Dominika Żmudowska, Amelia Mysior

3 miejsce – Martyna Tengowska,Aleksandra Bieżuńska

 

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

 

Oprócz konkursów uczniowie LO , gimnazjum i szkoły podstawowej mieli możliwość połączyć siły i zrealizować projekt „ Prozdrowotna piramida uczenia” . Nowatorski pomysł polegał na tym ,że najpierw uczniowie klasy 2 LO ( Mikołaj Pietruszczak, Julia Kluck, Ola Walkiewicz) przeprowadzili warsztaty o zdrowym odżywianiu w klasie 6b a następnie uczniowie klasy 6b : Emilia Dolińska, Hania Powęska i Oliwia Rozmus weszły w rolę nauczycieli edukacji prozdrowotnej w klasie 2b (wychowawca p.Joanna Golder) oraz Julia Ordon, Oliwia Prabucka i Klaudia Dubiela w klasie 3a (wychowawca p.E.Grochalska).

To jeszcze nie koniec sprawdzania swoich umiejętności pedagogicznych. Uczennice klas gimnazjalnych : Amelia Mysior i Dominika Żmudowska uczyły o zdrowych nawykach uczniów klasy 1a (wychowawca p.Danuta Guziejewska).  A także Olga Wyszyńska, Kaja Świątkowska i Kasia Pawłowska w klasie 1b (wychowawca – p.Aneta Białonoga) brawurowo przekazały swoją wiedzę na tematy prozdrowotne  swoim młodszym kolegom. Dzieci były zachwycone i chętnie angażowały się w lekcje prowadzone przez nauczycieli-uczniów.

Link do galerii: http://sp.spoleczne.net/galeria/festiwal-zdrowia-w-naszej-szkole/