Autor: Andrzej Dnia: środa, Grudzień 18 th, 2019 · Kategoria: ,

Hurra! W grudniu, po wielu konkursach i zadaniach został uformowany docelowy Polish Erasmus Team! Tylko najbardziej wytrwałym i zdeterminowanym uczniom udało się zdobyć miejsce w zespole. Tym samym na Kretę wyjadą następujące osoby: Łukasz Serafin, Rozalia Kobielska, Szymon Goralski, Kuba Stępień oraz Dominik Borowiec. Uczniowie jadący do Włoch to: Paweł Perfikowski, Gabriel Lisiecki, Karolina Lisiecka, Maria Mucha oraz Jan Jakubus. Już się nie możemy doczekać.
Kwidzyńskie Szkoły Społeczne po raz czwarty już biorą udział w programie Erasmus+ (wcześniej Socrates Comenius), akcja KA2 – Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół.
Naszymi partnerami są szkoły z Włoch, Grecji, Rumunii oraz Portugalii.
Tematem projektu jest jedzenie i jego wykorzystanie w nauczaniu języków obcych. Dla uczniów oznacza to wzbogacenie umiejętności takich jak: zwiększenie motywacji do nauki oraz wzmocnienie umiejętności społecznych, walka ze stresem, umiejętność pracy w grupie, integracja różnych grup kulturowych i praca nad samooceną. Będzie możliwość poznania innych krajów europejskich, poszerzenia horyzontów, czynnego używanie języków obcych. Realizowany projekt nosi nazwę: F.O.O.D is Friendship, Opportunity for Obscuring Disadvantage. Rozpoczął się w 2019 i potrwa do sierpnia 2021.
Cieszymy się, że będziemy mogli reprezentować i pokazywać Polskę i Kwidzyn na nadchodzących spotkaniach międzynarodowych