Autor: Andrzej Dnia: wtorek, Marzec 03 rd, 2020 · Kategoria:

 

28.02.2020 r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Językach Obcych dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, zorganizowany przez Dyrekcję i nauczycieli języków obcych Społecznej Szkoły Podstawowej. W tym roku recytujący zmagali się w 4 językach: francuskim,  rosyjskim, angielskim i niemieckim. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 szkół podstawowych z powiatu kwidzyńskiego. A my byliśmy jedyną szkołą w powiecie, która wystawiła swoich reprezentantów w czterech językach.

Profesjonalne Jury składało się z lektorów języków obcych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz Native Spikerów poszczególnych języków. W założeniu Konkursu jest dążenie do jak największej obiektywności, dlatego też w Komisji nie zasiadają nauczyciele szkół podstawowych.

Nasi uczniowie, jak zwykle, odnieśli w konkursie duże sukcesy we wszystkich językach:

Recytujący w języku rosyjskim:

I miejsce – Zuzanna Deyna–  ucz. kl. VII a  SSP

III miejsce – Jędrzej Stępień– ucz. kl. VIII a SSP

Recytujący w języku francuskim:

I miejsce  –  Magdalena Bielecka kl. VIII a SSP

II miejsce – Lena Hołda kl. VIII a SSP

III miejsce – Maja Ulita kl. VIII a SSP

Recytujący w języku niemieckim:

I miejsce  –  Jagoda Wasiak kl. VII a SSP

Większość recytatorów reprezentujących  naszą szkołę w poszczególnych językach zajęło  miejsca na podium, tj. w pierwszej trójce.   Serdeczne gratulacje! Jesteśmy z Was bardzo dumni! Podziwiamy Wasze talenty aktorskie i zdolności językowe!