Szkoła

Remont

Historia Szkoły

Od samego początku remontu – czyli jesieni 2011 roku wszyscy mieliśmy ogromne obawy, ale również nadzieje związane z nowym budynkiem. Grono naszych uczniów jest coraz liczniejsze a więc i miejsca powinno być znacznie więcej. Nasze zainteresowania, talenty, głód wiedzy, ciekawe lekcje, czasem świetna zabawa i oczywiście – Polscy Nobliści. Gdzie to wszystko pomieścić? Czekaliśmy i obserwowaliśmy WIELKI REMONT w ogromnym napięciu, które miało tendencje rosnące wraz ze zbliżającym się początkiem roku szkolnego 2012/2013. Wtedy przelewki się skończyły. Sama Pani Dyrektor zakasała rękawy
i przenosiła ciężkie pudła, przestawiała meble. Zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice dołożyli wszelkich starań, abyśmy mogli tak jak wszyscy rozpocząć rok szkolny, tym razem przy ul. Chopina 4.

Oczywiście udało się. I to jak się udało. Nie dość, że stanęliśmy na wysokości zadania i tradycyjnie zainaugurowaliśmy z początkiem września nowy rok szkolny, to jeszcze przygotowaliśmy pokaz mody uczniowskiej – bo skoro nowa szkoła to i nowe szaty dla ucznia! A oto tekst wystąpienia Szymona Chojnackiego, który poprowadził uroczystość:

3 września 2012 roku – tysiące polskich uczniów wraca do szkół po wakacjach. Ulice mienią się bielą i granatem. My tymczasem jesteśmy świadkami wielkiego czynu społecznego. W Kwidzynie, mieście powiatowym przy ulicy Chopina można zauważyć szczególną radość. Oto kwidzyńskie Szkoły Społeczne wita nie tylko rozentuzjazmowane grono pedagogiczne, ale także okazały nowo odremontowany budynek. Jeszcze wczoraj na placu budowy!  Razem!! Ramię w ramię!! Władze miasta, dyrekcja, nauczyciele, rodzice… uczniowie i absolwenci w pocie czoła przygotowywali budynek do dzisiejszego święta. Dzisiaj ci przodownicy pracy siedzą w pierwszych rzędach: panie w pięknych toaletach, panowie w eleganckich krawatach. Cieszą się z owoców swojej pracy. Jesteśmy z nich dumni. Nowa szkoła, nowe wyzwania, nowe pomysły. Jesteśmy świadkami jak rodzi się nowa szkolna moda. Przeżywajmy to razem z nimi.

image

Hymn Szkoły

Autorką słów hymnu szkoły jest pani Elżbieta Margulewicz - nauczycielka języka polskiego w SLO i SG. Muzykę do hymnu skomponował pan Edward Budyś.

13 października 2006r. na apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej został po raz pierwszy odśpiewany hymn szkoły.

Per aspera ad astra

(Przez trudy do gwiazd)

To nasza szkoła to nasz gmach
Jej imię wiele znaczy
Polscy nobliści – patron nasz
Jak wiele to tłumaczy.

Oni wskazują drogę nam
Jak żyć, pracować trzeba
Każą uwierzyć mocno nam,
Że mamy sięgać nieba.

Marzenia przecież po to są
By życie je spełniło
A człowiek walkę wygrywa swą
Wolą, pracą i siłą.

Uwierzyć trzeba, że potrafisz,
Że talent wielki masz
A potem włożyć wiele pracy
dalekich sięgnąć gwiazd.

Do gwiazd przez trudy droga wiedzie
Wie o tym każdy z nas
My nie poddamy się złej biedzie
Nasz teraz nadszedł czas.

Szybki kontakt:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami :)

Wpisz nazwisko

Ponownie wpisz e-mail dla sprawdzenia.

Wiadomość nie może być pusta